Riskler ve Olumsuzluklar

Riskler ve Olumsuzluklar
Burun ve Sinüs Cerrahisi
Prof. Dr. Burhan DADAŞ

Her ameliyatta olabilen kanama, enfeksiyon ve anestezi komplikasyonları gibi riskler estetik burun ameliyatlarında da söz konusudur. Ancak bu komplikasyonlara nadiren rastlanmaktadır. Hastanın kendi bünyesinden kaynaklanan düzensiz yara iyileşmesi, kalın ve yağlı burun cildi ve sigara kullanımı ameliyat sonucunu kötü yönde etkileyen faktörlerdir.

Ayrıca eğri burunlar en zor burunlardır.Ameliyattan sonraki aylar içinde burnunuzun şeklinde ve burun ucunun kalkıklığında azalma gibi bazı değişiklikler olabilir. Bunu dikkate alarak ameliyatta burnunuz biraz fazla kalkık hale getirilmeye çalışılır. Dünya literatüründe %5 hastada gelişebilen bu istenmeyen durumlar, ameliyattan 9 ay kadar sonra küçük müdaheleler ile düzeltilebilmektedir.
 

Estetik burun ameliyatının amacı mükemmel veya idealinizdeki bir burun değil sahip olduğunuzdan daha güzel görünümlü bir burun sağlamaktır. Bu ameliyatı kendiniz için olmalısınız, başkalarının ilgisi ve övgüsü için olmayınız. Ameliyatınızı yapacak olan hekime tam olarak güvenene kadar ameliyata karar vermeyiniz.

Burun estetiği ile ilgili Riskler ve Olumsuzluklar hakkında merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.